wtorek, 8 października 2019

Na samą myśl cieknie mi ślinka... rogaliki z marmoladą...


Nic tak do mnie nie przemawia jak słodycze:) Mogłabym rzec, że zrobiłabym wiele za coś słodkiego:) Dziś podam wam świetny przepis na rogaliki z marmoladą, jak przypomnę sobie ten piękny zapach w całym domu i boski smak w ustach to po prostu nabieram chęci na zrobienie ich dzisiaj kolejny raz:) Ale jak już je zrobię to z nikim się nie podzielę schowam głęboko w szufladzie nocnej i będę podjadać, aż mi ich zabraknie:) Byle by się mąż nie dowiedział, że ze mnie taki łasuch:) Choć on tam pewnie dobrze wie tylko nic głośno nie mówi:)

ROGALIKI Z MARMOLADĄ:

Skladniki:

500g mąki
2 jajka
250g masła
Szczypta soli
50g drożdży
Łyżeczka cukru
2 łyżki kwaśnej śmietany
Marmolada
Cukier puder do posypania

Drożdże rozcieramy z cukrem i śmietaną, mąkę siekamy z zimnym masłem. Robimy kopczyk i dołek, do dołka wbijamy jajka, dodajemy szczyptę soli oraz drożdże, zagniatamy gładko ciasto,zawijamy w folię i wkładamy do lodówki na 30min. Po tym czasie ciasto podzielić na 4 części i kazde z nich wałkujemy tak aby miało kształt okrągu. Koło dzielimy na 8 części, nakładamy marmoladę i zwijamy rogaliki. Układamy na blaszce wysmarowanej tłuszczem, pieczemy na złoty kolor w 180 stopni C . Gdy wystygną posypujemy cukrem pudrem.
Smacznego

Jeśli przypadł ci do gustu mój przepis zostaw po sobie like i obserwuj dalsze moje poczynania w kuchni:) Zachęcam do obejrzenia poprzednich moich artykułów znajdziesz tam mnóstwo przepisów.
Codziennie nowe inspiracje kulinarne wychodzące z zacisza mojej kuchni:)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz