środa, 9 października 2019

Pyszny i zdrowy obiad z makaronem... spróbuj sama, a także pomysł na pierś z kurczaka

Brak ci pomysłów na obiad? A za każdym razem w menu zawsze bazują ziemniaki albo ryż? Zrób dziś coś z makaronem, w każdej kuchni makaronu nigdy za mało. Osobiście wielbie wszelkiego rodzaju dania czy sałatki na bazie makaronu. Mogłabym jeśc go od rana do nocy powa warunkiem że jest dobrze przygotowany. Dziś podam wam przepis na zdrowy obiadek i pełnowartościowy. Wszystkim domownikom napewno posmakuje, na samą myśl cieknie mi ślinka:) Zatem zachęcam do skorzystania z przepisu i oczywiście relacji w komentarzach:)


MAKARON PENNE ZE SZPINAKIEM I POMIDORKAMI KOKTAJLOWYMI


Składniki
400g makaronu typu penne
300g szpinaku
250g pomidorków koktajlowych
1 Pietruszka natka
Parmezan do posypania gotowego dania
Przyprawy: bazylia,oregano,cząber,tymianek,pieprz czarny,chili,pieprz cayenne,papryka słodka.


Robimy mieszankę przypraw, do miseczki dajemy po łyżeczce z każdej oprócz chili i pieprzu cayenne.
Makaron gotujemy. Szpinak podsmażamy na masełku. Na osobnej patelni podsmażamy pomidorki.
Kiedy makaron sie ugotuje przerzucamy go do miski , doprawiamy wczesniej zrobiona mieszanka przypraw oraz wedlug uznania sola, chili i pieprzem cayene. Dodajemy podsmażony szpinak i podsmażone pomidory koktajlowe. Mieszamy wszystko dokladnie.
Nakladamy na talerz i posypujemy parmezanem.
Smacznego:)

Jeśli mój pomysł na makaron przypadł ci do gustu zostaw po sobie like i obserwuj mojego bloga:)
Codziennie nowe pomysły kulinarne wychodzące z zaciszu mojej kuchni. Wszystkie przepisy są sprawdzone i ewentualnie przerobione pod moje kubki smakowe więc jeśli coś ci nie odpowiada w smaku wystarczy jeden z dodatków wykluczyć z przepisu, ja uważam że wszystko jest idealnie skomponowane i wyśmienicie smakuje:)

2. Wypełniona pierś z kurczaka 


Składniki:

6 pojedynczych piersi kurczaka
opakowanie mrożonego szpinaku (rozdrobnionego)
2 łyżki kwaśnej śmietany 18%
3 opakowania ciasta francuskiego
6 plasterków żółtego sera (ja użyłam wędzonego)
4 ząbki czosnku
łyżka masła
sól, pieprz
szczypta gałki muszkatołowej
1 jajko



Przygotowanie:

Rozmrożony szpinak smażyć na maśle żeby cała woda odparowała. Dodać wyciśnięty przez praskę czosnek, szczyptę gałki muszkatołowej i doprawić do smaku solą i pieprzem. Smażyć ok. 2 min. Dodać śmietanę, już nie smażąc i nadzienie jest gotowe.

Każdą z piersi rozciąć, ale nie do końca tak aby powstała kieszonka. Kieszonkę napełnić farszem, a na wierzch nadzienia położyć żółty ser. Piersi doprawić solą.



Każdy płat ciasta francuskiego podzielić na 2 części, z obu stron naciąć paski grubości ok. 2 cm, długość tych pasków zależy od wielkości piersi, ponieważ pierś musi leżeć na nienaciętym płacie ciasta. Na ciasto położyć pierś i zawinąć ciasto, tak jak widać na zdjęciu.

Zawinięte piersi położyć na papier do pieczenia, posmarować rozkłóconym jajkiem i wstawić na środkową półkę do nagrzanego piekarnika do 200 stopni C na ok. 40 min. Ciasto powinno się ładnie zrumienić.

Oszukane krokiety:) Idealna przekąska na imprezę... zrobisz ją bardzo szybko

Przepis idealny dla gospodyń które mają często niezapowiedzianych gości oczywiście tych z procentami:)Do takiego rodzaju spotkań zawsze trzeba coś szybciutko naszykować do jedzenia:) Bo bez tego ani rusz:) Oszukaj trochę swoich gości NIBY krokietami:) Szybki i łatwy sposób na pyszną przekąskę do zakrapianych imprez:) Oszukane krokiety to nic innego jak zawijane tosty ale z zakończeniem krokietów. Napewno twoi goście będą wniebowzięci tym pomysłem, jedyny minus tego przepisu że krokiety strasznie szybko znikają z talerza więc radzę od razu zrobić trochę więcej , bo jak wiadomo w miarę jedzenia apetyt rośnie czy jakoś tak:) Poniżej przepis na:

OSZUKANE KROKIETY INACZEJ:


Składniki:
Chleb tostowy pszenny
Szynka w plastrach
Ser w plastrach
Ogórki konserwowe pokrojone wzdłuż na 4 części
Jajko
Sól
Pieprz
Bułka tarya do obtaczania
Olej do smażenia

Kromki chleba tostowego rozwałkuj mocno wałkiem, nałóż na niego plaster szynki, plaster sera żółtego i 1/4 ogórka konserowego. Ciasno zawiń w rulonik i zamocz w rozbełtanym jajku wcześniej przyprawionym solą i pieprzem, obtocz w bułce tartej i smaż na oleju do zarumienienia. Taki rodzaj krokietów można podawać na ciepło jak i na zimno z dodatkiem ketchupu.

Jeśli przypadł ci do gustu mój pomysł zachęcam do zostawienia lika i obserwowania mojego bloga. Codziennie nowa dawka inspiracji kuchennych wychodząca z zaciszu mojej kuchni.
Zajrzyj też na inne moje artykuły napewno znajdziesz tam ciekawe przepisy pasujące do ciebie:)

Świetne rozwiązanie dla Cukini... kotlety


Za niedługo znowu zacznie się sezon na cukinię. Nie wiem jak wy ale ja ją mogę jeść pod każdą postacią, tym  bardziej że zawsze dostaje jej mnóstwo od teściowej i gdybym chciała jeść takie ilości w tradycyjnej formie jak to każdy robi w jajku, bułce tartej i na patelnię chyba nie dałabym rady zjeść takiej ilości:) Dlatego też próbuję zawsze wymyślić coś nowego:) Zachęcam do spróbowania w formie kotletów:)


KOTLETY Z CUKINI

Składniki:
1 duża cukinia
1 jajko
bułka tarta do obtaczania
mąka
sól
pieprz

Sposób przygotowania:
Cukinię obieramy ze skórki, a następnie ścieramy na największych oczkach. Kolejnym krokiem jest posolenie warzywa i odczekanie około 15 minut, aż puści ono wodę. Teraz tylko wystarczy wycisnąć sok z cukinii i dodać do niej około 3 łyżek mąki i 1 jajko, aby uzyskać bardziej gęsty farsz, który doprawiamy jeszcze solą i pieprzem. Kolejnym krokiem jest uformowanie kotlecików, obtoczenie ich w bułce tartej i usmażenie z dwóch stron na rozgrzanym oleju. Kotleciki serwujemy na ciepło z dodatkiem dowolnej surówki. Startą na dużych oczkach cukinię możesz także dodawać do zwykłych kotletów mielonych, jednak musisz pamiętać, aby nadać im odpowiednią konsystencję poprzez dodanie mąki. Możesz także zdecydować się na usmażenie dużych krążków cukinii po uprzednim przygotowaniu panierki z jajka i bułki tartej.
Smacznego:)

Jeśli podoba ci się ten pomysł zachęcam do zostawienia like i obserwowanie mojego bloga. Codziennie nowa dawka sprawdzonych przepisów.  Zajrzyj również do innych moich artykułów.

Bardzo prosty przepis na kruche ciasto ze śliwkami i kruszonką

Czy wy też nie możecie się już doczekać sezonu na śliwki węgierki? Uwielbiam te owoce a kiedy jest ich maksymalny wysyp robię z nich dosłownie wszystko do ostatniej śliwki:) Nic nie może się zmarnować. Wrzucę wam tutaj parę pomysłów z tamtego roku na wykorzystanie śliwek węgierek. W tym artykule kruche ciasto ale w innych będą jeszcze dżemy , powidła i śliwkowa nutella także jeśli masz w planach w tym roku wykorzystać ten smaczny owoc zachęcam do obejrzenia wszystkich moich propozycji:)

CIASTO KRUCHE ZE ŚLIWKAMI I KRUSZONKĄ

Składniki:
3 szklanki mąki
4 jajka
3/4 szklanki cukru
3/4 szklanki oleju
3/4 szklanki kwaśnej śmietany
3 łyżeczki proszku do pieczenia
1 cukier wanilinowy

Kruszonka:
3/4 szklanki mąki
1 łyżka mąki ziemniaczanej
1/2 szklanki cukru pudru
1 łyżeczka cukru wanilinowego
80g. Masła
1kg śliwek
1kisiel
Blacha 26x40

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:


1) śliwki umyć,osuszyć,wyjąć pestki. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia.
2) składniki kruszonki wyłożyć do miski i w dłoniach razem rozetrzeć.
3) jajka ubić z cukrem i cukrem wanilinowego. Do ubitych dodać olej, śmietanę i mąkę razem z proszkiem. Miksować na wolnych obrotach.
4) Ciasto wyłożyć do blachy i równo rozsmarować.
5). Do śliwek wsypujemy kisiel, mieszamy i rozkładamy na cieście przecięciem do góry. Posypać kruszonką i wstawić do piekarnika na 40 min w temp. 180 stopni.

Jeśli mój pomysł przypadł ci do gusty zostaw like i obserwuj mojego bloga. Codziennie nowa dawka inspiracji. Zachęcam do obejrzenia innych moich artykułów.


Lepszych naleśników nigdy nie jadłaś...


Kto nie lubi naleśników? Nie znam chyba takiej osoby:) Mogłabym je jeść bez przerwy ale szybko by mi się przejadły:) Zawsze zastanawiało mnie jak będą smakować z syropem klonowym? W wielu filmach widzi się, że tam naleśniki czy pancakesy je się tylko z nim. Postanowiłam wysłać męża do sklepu:) Nie sądziłam że to jest takie drogie:D 30 zł za małą buteleczkę po prostu oszalałam :D Ale dziewczyny uważam że naprawdę warto, smak tego syropu po prostu zapewni wam mnóstwa fajerwerków w ustach:) Nigdy nie jadłam naleśników w lepszej formie:)

NALEŚNIKI Z SYROPEM KLONOWYM I OWOCAMI:

Składniki:
2 szklanki mąki pszennej
1 szklanka mleka
1 szklanka wody gazowanej
4 jajka
2 łyżki cukru

Do dużej miski wsypujemy mąkę pszenną, wlewamy do niej mleko i wodę gazowaną, dodajemy jajka i cukier. Wszystko razem dokładnie miksujemy. Jeśli masa jest zbyt gęsta można dodać jeszcze odrobinkę wody gazowanej. Nagrzewamy patelnię i smażymy naleśniki.
Gotowe naleśniki zawijamy, układamy na talerz, ozdabiamy owocami i polewamy grubą warstwą syropu klonowego. Smacznego:)
 Zachęcam do zakupu specjalnej patelni do naleśników, ja swoją kupiłam zaledwie za 10 zł a służy mi już bardzo długo i nic do niej nie przywiera, a co najlepsze można na niej smażyć naleśniki bez dodatku tłuszczu:)

Jeśli mój pomysł przypadł ci do gustu zostaw po sobie like i obserwuj mojego bloga:) Codziennie nowa dawka przepisów oczywiście sprawdzonych przeze mnie:)Zachęcam również do obejrzenia reszty moich artykułów gdzie będę zamieszczać również jak zrobić pyszny domowy dżem z borówek, wiśni czy śliwek węgierek:) Bez dodatków konserwantów.


Super przepis na krokiety...


Ile to ja już przepisów nie przerabiałam na farsz do krokietów? Zawsze coś mi nie pasowało, a to kapustę było czuć za bardzo a to nie takie przyprawy dawałam, aż wkońcu wyrobiłam sobie idealny przepis na dwa rodzaje krokietów. Chętnie się z tobą nimi podzielę bo wiem, że nie zawsze w domu jest czas na to aby samemu próbować.

KROKIETY Z MIĘSEM :

Składniki:
1 kg kapusty kiszonej gotowanej
1 kg pieczarek
1kg mięsa mielonego
sol
pieprz cayene
vegeta
 jajko
bułka tarta

Kapustę płuczemy i kroimy, przekładamy do garnka i zalewamy wodą i gotujemy ok 1 h aby zmiękła. Pieczarki myjemy i kroimy w talarki i podsmażamy na patelni.  Mięso opłukać i podsmażyć. Kiedy wszystkie składniki będą już poddane wstępnej obróbce łączymy je wszystkie ze sobą i dokładnie blendujemy na jednolitą masę. Doprawiamy do smaku przyprawami podanymi powyżej. Wyjmujemy wcześniej przygotowane naleśniki ( przepis na naleśniki w innym artykule ale trzeba z niego wykluczyć cukier) i zawijamy krokiety. Namaczamy w rozbełtanym jajku i obtaczamy w bułce tartej. Smażymy na złocisty kolor.

 KROKIETY Z PIECZARKAMI:

Składniki
3 kg pieczarek
sol
pieprz cayenne
vegeta
 olej

Pieczarki dokładnie myjemy i podsmażamy najlepiej w dużym garnku na małej ilości oleju. Kiedy będą dobre dokładnie blendujemy na jednolitą masę i doprawiamy wyżej wymienionymi przyprawami. Dalszy etap tworzenia krokietów tak jak przy mięsnych.

Spodobał ci sie ten post? Zostaw like i obserwuj mojego bloga. Codziennie nowe inspiracje kulinarne. Zachęcam do obejrzenia innych moich artykułów.

Moja wersja placka po węgiersku...

Tak wiem że nie jest to oryginalny przepis na placek po węgiersku:) Ale trzeba się bawić w kuchni, zmieniać przepisy, eksperymentować a nie robić wszystko według jednego wzoru:) Mnie osobiście smaki w tym przepisie idealnie współgrają i jak tylko rodzina się dowiaduje, że będzie w danym dniu u mnie robione to danie mam przechlapane:) Muszę robić dla wszystkich głodomorów:) Dobrze, że uwielbiam gotować:)

PLACEK PO WĘGIERSKU:

Składniki na placki ziemniaczane:

Ziemniaki
2 jajka
Maka pszenna
Sól

Ziemniaki obrać i zetrzeć, dodać 2 jajka i makę pszenną(zawsze dodaje na oko). Wszystko dokładnie mieszamy. Smażymy wielkości talerza obiadowego.Zresztą każdy robił napewno placki ziemniaczane to mniej więcej wie jaka ma być konsystencja.

Składniki na sos do placków:
0,5kg łopatki wieprzowej lub szynki
1 duza cukinia
2  papryki
3  pomidory
Mały słoiczek przecieru pomidorowego , polecam pudliszki
Pieprz cayene
Kostka wolowa
Kucharek

  Podsmażamy mięso i dodajemy do tego wcześniej pokrojoną cukinię, paprykę i pomidory. Podlać woda i dusić do miękkości. Dodać 4 łyżeczki przecieru pomidorowego, 3 kostki wołowe, kucharka i pieprzu cayenne do smaku. Podgotować jeszcze ok 15 min. Ewentualnie doprawiamy według własnego uznania. Wiadomo każdy ma inne smaki ja np. lubię bardzo pikantne potrawy:)
Placek składamy na pół i polewamy sosem.
Smacznego


Jeśli podobają ci się moje propozycje kulinarne zostaw like i obserwuj mojego bloga:) Zachęcam do obejrzenia innych moich artykułów:)


Takiej jajecznicy napewno nigdy nie jadłaś...


Znudziła ci się zwykła jajecznica? A może uwielbiasz ją wcinać każdego dnia a w lodówce masz np. jakieś inne produkty o które się obawiasz, że się zepsują? Pewnego dnia nie wiedziałam co począć z makaronem, który został mi z wczorajszego obiadu:) Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie spróbowała czegoś wyczarować:) W ten oto sposób wpadłam na pomysł jajecznicy z makaronem, pomyślałabyś, że pewnie oszalałam ale jeśli sama nie spróbujesz nie zrozumiesz dlaczego ten przepis trafił na mojego bloga:) Jeśli skorzystasz z mojego przepisu, pochwal się w komentarzu co sądzisz o takiej propozycji:)

JAJECZNICA Z MAKARONEM:

Składniki
Makaron spaghetti (ja dałam z wczorajszego obiadu)
4 jajka
1 pomidor
6 plasterków szynki
6 plasterków sera
Sol
Pieprz
Chilli
Bazylia suszona

Pomidora i szynkę.pokroić w kostkę i podsmażyć na patelni. Jajka rozdzielić. Dodać białko i wcześniej ugotowany makaron. Kiedy białko.się zetnie dodajemy żółtka i pokrojony w kostkę ser. Kiedy ser się roztopi doprawiamy do smaku przyprawami podanymi powyżej wg własnego uznania.
Polecam to danie szczególnie dla osób które chcą zgubić parę kilogramów. Ja dałam zwykły makaron ale dobrze jest zastąpić go brązowym. Oczywiście przepis można modyfikować i dodać do niego przeróżne dodatki takie jak lubisz:)
Smacznego;)


Jeśli przypadła ci do gustu moja propozycja na makaron z wczorajszego dnia, zostaw po sobie like oraz obserwuj mojego bloga:) Codziennie nowe przepisy. Zachęcam również do obejrzenia innych moich artykułów. Napewno znajdziesz tam jakąś super inspirację dla siebie:)

Mega szybka owsianka nocna z lodówki...


Ta propozycja jest skierowana szczególnie dla osób, które mają problem z zaparciami lub po prostu prowadzą zdrowy tryb życia:)
Robi się ją bardzo szybko wieczorem i rano jak wstaniesz jeszcze na pół przytomna wystarczy sięgnąć ręką do lodówki po gotowe i pożywne śniadanie:) Zawsze to masz kilka dodatkowych minut snu aniżeli miałabyś sobie robić śniadanie rano:)

NOCNA OWSIANKA Z LODÓWKI:

Skladniki:
1/2 szklanki płatków owsianych
3/4 szklanki mleka
2 morele
Trochę rodzynek
Trochę żurawiny suszonej
Trochę pestek słonecznika
Łyżeczka miodu

Do słoika wsypujemy płatki owsiane, zalewamy mlekiem, dodajemy pokrojoną morele i rodzynki,żurawinę,słonecznik oraz łyżeczkę miodu. Zakręcamy słoik i mieszamy wszystkie składniki. Odstawiamy do lodówki na całą noc. Rano możemy cieszyć się zdrowym i pożywnym śniadaniem. Owsianka przygotowana w ten sposób jest bardzo pyszna i napewno będziesz chciała zrobić ją kolejnego dnia. Szczególnie polecam osobą które chcą zgubić parę kilogramów ponieważ jest ona niskokaloryczna. Przepis ten jest na jedna porcje.Oczywiście możesz do tego przepisu używać przeróżnych bakalii , takie jakie ty lubisz najbardziej.Polecam jeszcze śliwki suszone bardzo fajnie wspomagają pracę jelit.
Smacznego

Jeśli podoba Ci się moja propozycja śniadaniowa zachęcam do obejrzenia reszty moich artykułów,  gdzie znajdziesz szybkie i proste przepisy na obiady, kolacje, desery czy też imprezowe przekąski. Zostaw po sobie like i obserwuj mojego bloga. Codziennie nowa dawka inspiracji kulinarnych:)

Dyniowa zupa... ostatnio bardzo na topie


Co powiecie na ostatnio bardzo popularną zupę dyniową? Pochodziłam do tematu bardzo sceptycznie, jakoś specjalnie za dynią nie przepadam, ale co mi tam zależy spróbować:) Z 1 dużej dyni wyczarowałam obiad i ciasto na deser (przepis dostępny po artykułem IMPREZOWE MENU-CIASTA) Zupa po dobrym przyprawieniu okazała się być bardzo smaczna:) Zniknęła w ciągu 5 min:) I nawet całkiem przyzwoicie wygląda:) Nawet dzieciaki zajadały się zupką, aż uszy im się trzęsły jak to mówią:)

ZUPA KREM Z DYNI

Składniki:
1l bulionu drobiowo-warzywnego
400g dyni
200g ziemniaków
100g cebuli
3 ząbki czosnku
Mały kawałek imbiru świężego
Sól
pieprz
chilli
Kucharek
kostka rosolowa
2 łyżki oliwy z oliwek
1 łyżka śmietany kwaśnej do zupy
Papryka chilli świeża

Mozna marchewki i pietruszkę tez zmiksować do zupy.
Warzywa kroimy w spore kawałki ( poza papryką, zostawiamy w całości), mieszamy z oliwą ,łyżeczką soli i dużą ilością pieprzu. Przekładamy na blachę i zakrywamy folią. Wstawiamy do nagrzanego piekarnika na 180 stopni C na 60 min. Podpieczone i miękkie warzywa wrzucamy do gorącego bulionu i gotujemy 25 min. Gotową zupę miksujemy na gładką masę i dodajemy śmietanę. Doprawić wg własnego uznania. Smacznego

Jeśli podoba ci się mój przepis zostaw like i obserwuj mojego bloga:) Zachęcam do obejrzenia również moich innych artykułów, gdzie znajdziesz super przepisy wychodzące z zacisza mojej kuchni:) Jeśli skorzystasz z mojego przepisu zostaw swoją opinię w komentarzu z informacją jak przypadł ci do gustu ten pomysł:)

Najlepsza fasolka po bretońsku jaką jadłam...


Fasolka po bretońsku to chyba jedno z lepszych polskich dań. Co prawda aby ją przygotować potrzeba trochę czasu, ale cały trud włożony w przygotowanie tego wspaniałego dania gwarantuje,że smak ci to wynagrodzi:) Czasem żałuje, że mój żołądek jest taki malutki:) Chyba powinnam przestać gotować, bo jeszcze trochę i pęknę z przejedzenia:) Po prostu jak wyjdzie mi coś naprawdę smacznego nie jestem w stanie odejść od gara dopóki nie będzie pusty:) O ironio:)

FASOLKA PO BRETOŃSKU:

Składniki:
70 dag fasoli Jaś
30 dag boczku
30 dag mięsa (łopatka lub karkówka)
 cebula
 listek laurowy
 2 ziela angielskie
 koncentrat pomidorowy Pudliszki
 oliwa
 wegeta
 pieprz
słodka papryka
Majeranek

Sposób przygotowania:

1. Fasolę wypłukać i zalać wodą. Powinna sięgać kilka cm ponad poziom fasoli. Jeśli fasola jest sucha, zostawić na lub na całą noc. Jeżeli jest świeża, nie trzeba jej namaczać.
2. Fasolę zalaną wodą zagotować i gotować, dodając wegetę, listek, ziele, paprykę i pieprz i majeranek.
3. Mięso i boczek (może też być kiełbasa, jeśli ktoś lubi) pokroić w kostkę i przesmażyć na złoty kolor na oliwie. Przełożyć do fasoli.
4. Cebulkę pokroić w drobną kostkę, przesmażyć na tym samym oleju co mięso, również dodać do fasolki (może być z odrobiną oliwy).
5. Gotować razem do miękkości fasoli aż wszystkie smaku się połączą.
6. Na koniec dodać koncentrat pomidorowy.
7. Jeśli lubimy rzadką fasolkę, wyłączamy gaz i jemy. Możemy ją także zagęścić zasmażką.
Smacznego.
Zasmażka: Na patelni rozgrzać tłuszcz (może być oliwa), wsypać trochę mąki krupczatki i zrumienić ją. Kiedy mąka się zezłoci, wlać na patelnię odrobinę zimnej wody, zahartować zasmażkę i całość dodać do wrzącej fasolki.


 Jeśli podoba ci się mój pomysł zostaw like i obserwuj mojego bloga:) Codziennie nowe inspiracje kulinarne:)

wtorek, 8 października 2019

Imprezowe Menu - Ciasta


Szykujesz imprezę w domu i brak Ci pomysłów na szybkie proste i smaczne ciasta?
Znajdziesz tutaj mnóstwo pomysłów aby szybko i tanio zapełnić stół pod kątem gości. Nikt nie wyjdzie od Ciebie głodny, ponieważ będzie chciał spróbować wszystkiego co przygotujesz:)
Zachęcam do przygotowania nietuzinkowych ciast gdzie na pewno dla twoich gości będą to nowości dla kubków smakowych:)

1.CIASTO KRUCHE ZE ŚLIWKAMI I KRUSZONKĄ


Składniki:

3 szkl. Mąki
4 jajka
3/4 szkl. Cukru
3/4 szkl. Oleju
3/4 szkl. Kwaśnej śmietany
3 łyżeczki proszku do pieczenia
1 cukier wanilinowy

Kruszonka:
3/4 szkl. Mąki
1 łyżka mąki ziemniaczanej 1/2 szkl. Cukru pudru

1 łyżeczka cukru wanilinowego
80g. Masła
1kg śliwek
1kisiel
Blacha 26x40

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
1) śliwki umyć,osuszyć,wyjąć pestki. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia.
2) składniki kruszonki wyłożyć do miski i w dłoniach razem rozetrzeć.
3) jajka ubić z cukrem i cukrem wanilinowego. Do ubitych dodać olej, śmietanę i mąkę razem z proszkiem. Miksować na wolnych obrotach.
4) Ciasto wyłożyć do blachy i równo rozsmarować.
5). Do śliwek wsypujemy kisiel, mieszamy i rozkładamy na cieście przecięciem do góry. Posypać kruszonką i wstawić do piekarnika na 40 min w temp. 180 stopni.

2.Ciasto dyniowe


Skladniki :
2 szklanki mąki pszennej
1 szklanka rozgotowanej i zmiksowanej dyni
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 szklanka cukru
1 łyżeczka sody
Szczypta soli
2 łyżeczki cynamonu
4 jajka
1 szklanka oleju
Pestki dyni do posypania
Śmietana 30% do bitej śmietany
Dżem
Dynie obrać, pokroić na mniejsze kawałki, włożyć do garnka z wodą i gotować na małym ogniu, az dynia bedzie miekka. Rozgotowaną dynie odcedzamy i rozdrabniamy blenderem na gładką masę. Odstawiamy do wystygnięcia.
Do miski wsypujemy mąkę, cukier, cynamon, sól, proszek do pieczenia, sodę i dokładnie mieszamy.
Do osobnego naczynia dajemy jajka oraz olej i dokładnie miksujemy. Następnie dodajemy wystudzoną dynie i ponownie miksujemy.
Do suchych składników dodajemy masę jajeczną z dynia i całość dokładnie miksujemy.
Formę do pieczenia wykładamy papierem do pieczenia i przelewamy ciasto. Ciasto pieczemy w 180 stopniach C przez 45 min.
Miedzy czasie kiedy ciasto sie piecze przygotować bitą śmietanę. (Śmietanę 30% ubic na sztywno)
Polewa:
1/2 kostki masła
3 łyżki wody
2 łyżki kakao
3/4 szklanki cukru
Rozpuscic maslo i dodac reszte składników, zagotowac az cukier sie rozpusci.
Jak ciasto ostygnie przecinamy na pol. Pierwsza część smarujemy dzemem i nakładamy bitą śmietanę. Nakladamy druga część i polewamy wczesniej przygotowaną polewą i posypujemy pestki z dyni.


3.Ciasto Porzeczkowiec


Składniki:

Masa kakaowa
3/4 szklanki oleju
1/2 szklanki wody
1 szklanka cukru
3 łyżki kakao
Składanki zagotować i ostudzić
Biszkopt
1 i 1/2 szklanki mąki tortowej
5 jajek
1łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody
1/2 szklanki cukru
Masa serowa
1/2 kg serka waniliowego
1 kostka masła
6 łyżek cukru pudru
1 fix do bitej śmietany
Bita śmietana
1/2 litra śmietany kremówki
łyżka cukru pudru
2 fixy do bitej śmietany
Duży słoik dżemu z czarnej porzeczki lub dwa mniejsze.

Opis:

Ciasto
Białka ubić z cukrem na sztywną pianę dodając stopniowa po jednym żółtku.Miksując nadal wlać zimną masę kakaową,dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i z sodą.Delikatnie wymieszać i wylać na blachę wyłożoną papierem do pieczenia.
Piec około 45minut(najlepiej sprawdzić ciasto patyczkiem czy już się upiekło.)

Masa serowa
Masło utrzeć z cukrem pudrem na pulchną masę i stopniowo dodawać po łyżce sera.Na koniec dodać fix

Uwaga!!!
Ja tą masę ucieram tradycyjnie tłuczkiem w makutrze ,bardzo powoli bo lubi się "zważyć".

Bita śmietana
Schłodzoną śmietanę ubić na sztywno z cukrem pudrem i fixami.


Upieczone i wystudzone ciato przekroić na pół.Na jedną część wyłożyć i rozsmarować pół słoiczka dżemu porzeczkowego ,na dżem masę serową.Przykryć drugą częścią ciasta,na którą rozsmarować pozostałą część dżemu,na dżem wyłożyć bitą śmietanę.
posypać startą gorzką czekoladą.

4.Puszysty Sernik z wiaderka


Sernik jest jak pianka, rozpływa się w ustach, gorąco polecam :-)

Przepis na dużą blaszkę około 22x35cm

SKŁADNIKI

CIASTO
-3/4 kostki margaryny lub masła
-4 żółtka-białka odkładamy do masy serowej
-2 łyżeczki proszku do pieczenia
-1 szklanka mąki pszennej tortowej
-3 łyżki cukru

MASA SEROWA

-1 kg sera w wiaderku (ser dobrej jakości polecam Włoszczowa)
-3/4 szkl oliwy z oliwek ( można zastąpić olejem)
-3 budynie śmietankowe po 40g bez cukru
-1 1/2 szkl mleka
-1 cukier waniliowy
-6 żółtek (białka odkładamy)

PIANA

-10 białek (4 z ciasta, 6 z masy )
-1,5 szklanki cukru

Wszystkie składniki na ciasto miksujemy.
Blaszkę smarujemy tłuszczem, nie wysypujemy bułką tartą.
Wykładamy ciasto. Ciasta wychodzi nie dużo, ale smarujemy blaszkę nim cieniutko. Podczas pieczenia podrośnie.

masa serowa

Żółtka ucieramy wraz z cukrem waniliowym , dodajemy ser, następnie budynie, oliwę i na końcu mleko, dokładnie miksujemy.

Piana

Białka miksujemy na sztywno z szczyptą soli, dodajemy 1,5 szkl cukru (można dać troszkę mniej)
Miksujemy do rozpuszczenia cukru,

Pianę dodajemy do masy serowej i dokładnie mieszamy-delikatnie.

Wylewamy na ciasto. Masa serowa jest dość luźna, ale taka ma być :-)

Sernik pieczemy około 45-50 minut w temp 170 stopni.

WAŻNE-SERNIK STYGNIE W PIEKARNIKU, NIE WYCIĄGAMY GO, BO OPADNIE.

Chcesz więcej pomysłów jak zadowolić swoich gości oryginalnymi przepisami? Zostaw pod postem like a z pewnością dodam kilka innych moich pomysłów na Imprezowe Menu dzięki którym zaskoczysz wszystkich:)

Pyszne kotlety mielone


Dziś naszła mnie pokusa na kotlety mielone:) To się mąż zdziwi jak wróci do domu i zobaczy taką wielką porcję:) W sumie to nie wiem czy warto do nich gotować ziemniaczki tyle ich narobiłam a nas w domu tylko dwoje?:) Może podam je tylko ze świeżą surówką? Przepis na nią znajdziesz pod innym moim artykułem. Jeśli skorzystasz z mojego przepisu zachęcam do podzielenia się opinią pod komentarzem:) Da mi to motywację do tworzenia większej ilości przepisów:) A teraz przepis na:

KOTLETY MIELONE:

Składniki:

1 mała bułka najlepiej czerstwa ( może być np. kajzerka)
niewielka ilość mleka lub wody do namoczenia bułki
0,5 kg mięsa mielonego wieprzowego u mnie łopatka
1 średnia cebula
1 jajko
1 łyżeczka soli
0,5 łyżeczki mielonego pieprzu
vegeta wg uznania
3 ząbki czosnku
bułka tarta do obtaczania
olej do smażenia

Przygotowanie:
Do dużej miski dajemy wcześniej namoczoną bułkę w mleku lub wodzie, dodajemy do tego mięso u mnie jest to mielona łopatka, drobno pokrojoną i podsmażoną cebulkę, jajko, sól, pieprz,trochę vegety i wyciśnięty czosnek. Wszystko dokładnie mieszamy ze sobą. Formujemy z gotowej masy kotlety. kotlety namaczamy w rozbełtanym jajku przyprawionym solą i pieprzem i obtaczamy w bułce tartej. Smażymy na złocisty kolor. Smacznego :)

Jeśli wpadł ci do gustu mój przepis, zostaw like i obserwuj mojego bloga:) Zachęcam również do obejrzenia reszty moich artykułów, napewno znajdziesz tam jakąś fajną inspirację dla siebie:) Codziennie nowa dawka inspiracji kulinarnych:)

Na samą myśl cieknie mi ślinka... rogaliki z marmoladą...


Nic tak do mnie nie przemawia jak słodycze:) Mogłabym rzec, że zrobiłabym wiele za coś słodkiego:) Dziś podam wam świetny przepis na rogaliki z marmoladą, jak przypomnę sobie ten piękny zapach w całym domu i boski smak w ustach to po prostu nabieram chęci na zrobienie ich dzisiaj kolejny raz:) Ale jak już je zrobię to z nikim się nie podzielę schowam głęboko w szufladzie nocnej i będę podjadać, aż mi ich zabraknie:) Byle by się mąż nie dowiedział, że ze mnie taki łasuch:) Choć on tam pewnie dobrze wie tylko nic głośno nie mówi:)

ROGALIKI Z MARMOLADĄ:

Skladniki:

500g mąki
2 jajka
250g masła
Szczypta soli
50g drożdży
Łyżeczka cukru
2 łyżki kwaśnej śmietany
Marmolada
Cukier puder do posypania

Drożdże rozcieramy z cukrem i śmietaną, mąkę siekamy z zimnym masłem. Robimy kopczyk i dołek, do dołka wbijamy jajka, dodajemy szczyptę soli oraz drożdże, zagniatamy gładko ciasto,zawijamy w folię i wkładamy do lodówki na 30min. Po tym czasie ciasto podzielić na 4 części i kazde z nich wałkujemy tak aby miało kształt okrągu. Koło dzielimy na 8 części, nakładamy marmoladę i zwijamy rogaliki. Układamy na blaszce wysmarowanej tłuszczem, pieczemy na złoty kolor w 180 stopni C . Gdy wystygną posypujemy cukrem pudrem.
Smacznego

Jeśli przypadł ci do gustu mój przepis zostaw po sobie like i obserwuj dalsze moje poczynania w kuchni:) Zachęcam do obejrzenia poprzednich moich artykułów znajdziesz tam mnóstwo przepisów.
Codziennie nowe inspiracje kulinarne wychodzące z zacisza mojej kuchni:)


Przepis na muffinki czekoladowe oraz Najszybsze w przygotowaniu ciasto na świecie


Jest to mój ulubiony przepis na muffinki czekoladowe z kremem. Wszystko idealnie ze sobą współgra, jedyny minus tego przepisu? Zbyt szybko znikają z talerza:) Z tego przepisu wyjdzie ok. 18 muffinek i proporcje są tak dopasowane że nawet kremu starczy dokładnie na tą ilość:) Ja dodatków dla dekoracji muffinki na sam koniec obsypuje cappuccino ale można użyć do tego też nie wielkiej ilości kakao:) Jeśli skorzystasz z mojego przepisu zachęcam do zostawienia opinii w komentarzu :)

MUFFINKI CZEKOLADOWE Z KREMEM

Składniki:

Suche:

250g mąki pszennej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
175g cukru
0,5 łyżeczki sody
2 łyżki kakao
150g groszków czekoladowych
1 tabliczka mlecznej czekolady

Mokre:

250g mleka
100g rozpuszczonego masła
1 łyżka aromatu waniliowego
1 jajko

Przygotowanie:

Składniki wymieszać w osobnych miskach. Susze i mokre oddzielnie. Następnie mokre wlać do suchych i dokładnie wymieszać. Wkładać ciasto do wysokości 3/4 foremki. Piec w temp 200 stopni przez 18 minut. Studzić w blaszce do muffinek.

Przepis na krem równie łatwy:

250g śmietany kremówki
250g serka mascarpone
3 łyżki cukru pudru ( może być zwykły cukier)
Ubić na sztywną masę. Schłodzić przez około 20 minut. Przełożyć do rękawa cukierniczego i można dekorować babeczki.

Podoba ci się mój przepis? Zostaw po sobie like i obserwuj mojego bloga:) Codziennie nowa dawka inspiracji kulinarnych :) Zachęcam do obejrzenia również innych moich artykułów napewno znajdziesz tam fajny przepis dla siebie:)


Najszybsze w przygotowaniu ciasto na świecie:



Składniki:
-3 jajka
-200 ml mleka
-90 ml oleju
-400 g mąki
-200 g cukru
-1,5-2 łyżeczki proszku do pieczenia
-0,5 łyżeczki soli
-1-1,5 słoika dżemu.

Przygotowanie:
Schłodzone jaja posól i ubij tak, by były puszyste, stopniowo dodawaj do nich cukier. Dodaj olej roślinny cały czas ubijając. Następnie wlej mleko.
Powoli dosypuj przesianą mąkę i proszek do pieczenia. Mieszaj dokładnie, żeby w cieście nie było grudek. Ciasto powinno być dość gęste.

formę do pieczenia wyłóż pergaminem. Pergamin przesmaruj olejem roślinnym i posyp mąką. Połowę masy wylej na blaszkę, następnie rozłóż na niej dżem i zalej kolejną częścią masy.

Ciasto włóż do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni. Po włożeniu temperaturę obniż do 160 stopni i piecz okoł 40-45 minut.
Gotowe ciasto posyp cukrem pudrem.

Smacznego!!!

Świetna alternatywa śniadania... muffinki jajeczne


Nie masz pomysłu na śniadanie? Koniecznie zobacz ten przepis. Ja zawsze staram się robić w domu każdego dnia coś innego do jedzenia:) Strasznie nie lubię w kuchni monotonii i dlatego zawsze eksperymentuje ze wszystkimi produktami jakie mi podejdą pod rękę:) Z racji tego iż od teściowej dostałam 50 jaj postanowiłam troszkę pokombinować:) Teraz przez 3 dni od rana do nocy będą jajka żeby się nie zepsuły:) Efekty znajdziecie w moich artykułach:)

MUFFINKI JAJECZNE:

chleb tostowy
jajka
kilka plastrow szynki
starty ser żólty do posypania z wierzchu
sól
pieprz


Z chleba tostowego wycinamy kóleczka które wejdą do blachy na muffinki, układamy na to po plasterku wędliny, wbijamy jajko, posypujemy solą i pieprzem oraz startym wcześniej serem żółtym.
Oczywiście można do tego przepisu użyć wiele innych dodatków jakie lubicie, takie jak np. ogórek konserwoy, papryka czerwona, szczypiorek i wiele wiele innych.
Kiedy już naszykujemy sobie tyle muffinek ile zamierzamy zjeść, blachę wkładamy do nagrzanego piekarnika na 200 stopni na około 10 min. Pilnujemy i zerkamy co jakiś czas , ponieważ każdy piekarnik trochę inaczej grzeje,a tak poza tym nie każdy lubi jajka przygotowane tak samo:) Ja na przykład uwielbiam z lejącym zółtkiem a ktoś inny takich by już nie włożył do ust.
Śniadanie jest już gotowe.
Smacznego!!!

Jeśli mój pomysł przypadł ci do gustu, zostaw like i obserwuj mojego bloga. Codziennie nowa dawka pomysłów kulinarnych:) Zachęcam do obejrzenia reszty moich artykułów znajdziesz w nich mnóstwo różnych inspiracji:)  Jeśli skorzystasz z mojego przepisu zostaw opnie w komentarzu:)

Lepszego ciasta nigdy nie jadłam... BORÓWKOWIEC


Szukasz sprawdzonego przepisu na pyszne ciasto? Wystarczyło zrobić pierwszy raz to ciasto i już miałam przechlapane:) Podałam je pierwszy raz na imprezie imieninowej i od tamtego czasu robię je na zamówienia po prostu dla wszystkich:) Każdy chodzi z prośbą że w ramach prezentu urodzinowego czy imieninowego chciałby dostać ode mnie blachę tego wspaniałego ciasta:) Sama wypróbuj w domu:) Nie zawiedziesz się:)

Składniki:

Masa kakaowa3/4 szklanki oleju
1/2 szklanki wody
1 szklanka cukru
3 łyżki kakao
Składnki zagotować i ostudzićBiszkopt1 i 1/2 szklanki mąki tortowej
5 jajek
1łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody
1/2 szklanki cukruMasa serowa1/2 kg serka waniliowego
1 kastka masła
6 łyżek cukru pudru
1 fix do bitej śmietanyBita śmietana
1/2 litra śmietany kremówki
łyżka cukru pudru
2 fixy do bitej śmietanyDuży słoik dżemu z borówek lub dwa mniejsze.

Opis:

Ciasto
Białka ubić z cukrem na sztywną pianę dodając stopniowa po jednym żółtku.Miksując nadal wlać zimną masę kakaową,dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i z sodą.Delikatnie wymieszać i wylać na blachę wyłożoną papierem do pieczenia.
Piec około 45minut(najlepiej sprawdzić ciasto patyczkiem czy już się upiekło.)

Masa serowa
Masło utrzeć z cukrem pudrem na pulchną masę i stopniowo dodawać po łyżce sera.Na koniec dodać fix

Uwaga!!!
Ja tą masę ucieram tradycyjnie tłuczkiem w makutrze ,bardzo powoli bo lubi się "zważyć".

Bita śmietana
Schłodzoną śmietanę ubić na sztywno z cukrem pudrem i fixami.

Upieczone i wystudzone ciasto przekroić na pół.Na jedną część wyłożyć i rozsmarować pół słoiczka dżemu borówkowego ,na dżem masę serową.Przykryć drugą częścią ciasta,na którą rozsmarować pozostałą część dżemu,na dżem wyłożyć bitą śmietanę.
posypać startą gorzką czekoladą

Jeśli przypadł ci do gustu mój przepis zostaw like i obserwuj mojego bloga:)

Tak przygotowane pomidory nadają się na każdą imprezę! A także leniwa sałatka na zimę.



Składniki:
-2 kg pomidorów
-100 g cukru
-60 ml octu
-60 ml oleju roślinnego
-2 łyżki soli
-2 papryki
-2 główki czosnku
-60 g pietruszki


Przygotowanie:
Umyj i osusz pomidory, usuń z nich łodygi i pokrój plastry lub księżyce. Włóż je do wysterylizowanego słoika.

Oczyść paprykę z nasion i pokrój w plastry. Posiekaj natkę pietruszki, a czosnek obierz i posiekaj na dość grube kawałki. Wszystkie te składniki zblenduj z dodatkiem  cukru, octu i oleju roślinnego na gładką masę.


Tak powstałą marynatę wlej do pomidorów. Delikatnie roluj słoik po stole aby pomidory dobrze zmieszały się z zalewą. Potem słoik do góry nogami postaw w lodówce na 1 dzień. Możesz podawać!

Leniwa sałatka na zimę:



Składniki:
-800 g marchwi
-500 gr cebuli
-1 kg papryki
-1 kg pomidorów
-1200 gr kapusty.

Na słoik 0,5 l:
-5 ziaren pieprzu
-1 łyżka oleju roślinnego
-1 łyżeczka soli
-1 łyżka cukru
-pół łyżki octu
-4 łyżki gorącej wody.

Przygotowanie:
Do słoika włóż ziarenka pieprzu. Obierz marchewki i zetrzyj na tarce o grubych oczkach po koreańsku, włóż do słoików. Obierz cebulę, pokrój na pierścienie i poukładaj na marchwi. Z papryki usuń nasiona i pokrój ją w paski, ułóż w słoikach jako kolejną warstwę i ugnieć.

Poszatkuj kapustę i ułóż na papryce. Pokrój pomidory i ułóż jako ostatnią warstwę warzyw. Staraj się ciasno ubijać warzywa w słoiku.

Następnie do słoików wlej olej roślinny.


Zrób marynatę z soli, cukru wody i octu. Dobrze wymieszaj składniki i zalej nimi słoiki.

Słoiki dobrze zakręć. Umieść je w garnku i dobrze zagotuj. Gotuj przez 20 minut. Po tym czasie wyjmij słoiki, owiń w koc i daj im wystygnąć.

Smacznego!!!