wtorek, 8 października 2019

Imprezowe Menu - Ciasta


Szykujesz imprezę w domu i brak Ci pomysłów na szybkie proste i smaczne ciasta?
Znajdziesz tutaj mnóstwo pomysłów aby szybko i tanio zapełnić stół pod kątem gości. Nikt nie wyjdzie od Ciebie głodny, ponieważ będzie chciał spróbować wszystkiego co przygotujesz:)
Zachęcam do przygotowania nietuzinkowych ciast gdzie na pewno dla twoich gości będą to nowości dla kubków smakowych:)

1.CIASTO KRUCHE ZE ŚLIWKAMI I KRUSZONKĄ


Składniki:

3 szkl. Mąki
4 jajka
3/4 szkl. Cukru
3/4 szkl. Oleju
3/4 szkl. Kwaśnej śmietany
3 łyżeczki proszku do pieczenia
1 cukier wanilinowy

Kruszonka:
3/4 szkl. Mąki
1 łyżka mąki ziemniaczanej 1/2 szkl. Cukru pudru

1 łyżeczka cukru wanilinowego
80g. Masła
1kg śliwek
1kisiel
Blacha 26x40

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
1) śliwki umyć,osuszyć,wyjąć pestki. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia.
2) składniki kruszonki wyłożyć do miski i w dłoniach razem rozetrzeć.
3) jajka ubić z cukrem i cukrem wanilinowego. Do ubitych dodać olej, śmietanę i mąkę razem z proszkiem. Miksować na wolnych obrotach.
4) Ciasto wyłożyć do blachy i równo rozsmarować.
5). Do śliwek wsypujemy kisiel, mieszamy i rozkładamy na cieście przecięciem do góry. Posypać kruszonką i wstawić do piekarnika na 40 min w temp. 180 stopni.

2.Ciasto dyniowe


Skladniki :
2 szklanki mąki pszennej
1 szklanka rozgotowanej i zmiksowanej dyni
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 szklanka cukru
1 łyżeczka sody
Szczypta soli
2 łyżeczki cynamonu
4 jajka
1 szklanka oleju
Pestki dyni do posypania
Śmietana 30% do bitej śmietany
Dżem
Dynie obrać, pokroić na mniejsze kawałki, włożyć do garnka z wodą i gotować na małym ogniu, az dynia bedzie miekka. Rozgotowaną dynie odcedzamy i rozdrabniamy blenderem na gładką masę. Odstawiamy do wystygnięcia.
Do miski wsypujemy mąkę, cukier, cynamon, sól, proszek do pieczenia, sodę i dokładnie mieszamy.
Do osobnego naczynia dajemy jajka oraz olej i dokładnie miksujemy. Następnie dodajemy wystudzoną dynie i ponownie miksujemy.
Do suchych składników dodajemy masę jajeczną z dynia i całość dokładnie miksujemy.
Formę do pieczenia wykładamy papierem do pieczenia i przelewamy ciasto. Ciasto pieczemy w 180 stopniach C przez 45 min.
Miedzy czasie kiedy ciasto sie piecze przygotować bitą śmietanę. (Śmietanę 30% ubic na sztywno)
Polewa:
1/2 kostki masła
3 łyżki wody
2 łyżki kakao
3/4 szklanki cukru
Rozpuscic maslo i dodac reszte składników, zagotowac az cukier sie rozpusci.
Jak ciasto ostygnie przecinamy na pol. Pierwsza część smarujemy dzemem i nakładamy bitą śmietanę. Nakladamy druga część i polewamy wczesniej przygotowaną polewą i posypujemy pestki z dyni.


3.Ciasto Porzeczkowiec


Składniki:

Masa kakaowa
3/4 szklanki oleju
1/2 szklanki wody
1 szklanka cukru
3 łyżki kakao
Składanki zagotować i ostudzić
Biszkopt
1 i 1/2 szklanki mąki tortowej
5 jajek
1łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody
1/2 szklanki cukru
Masa serowa
1/2 kg serka waniliowego
1 kostka masła
6 łyżek cukru pudru
1 fix do bitej śmietany
Bita śmietana
1/2 litra śmietany kremówki
łyżka cukru pudru
2 fixy do bitej śmietany
Duży słoik dżemu z czarnej porzeczki lub dwa mniejsze.

Opis:

Ciasto
Białka ubić z cukrem na sztywną pianę dodając stopniowa po jednym żółtku.Miksując nadal wlać zimną masę kakaową,dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i z sodą.Delikatnie wymieszać i wylać na blachę wyłożoną papierem do pieczenia.
Piec około 45minut(najlepiej sprawdzić ciasto patyczkiem czy już się upiekło.)

Masa serowa
Masło utrzeć z cukrem pudrem na pulchną masę i stopniowo dodawać po łyżce sera.Na koniec dodać fix

Uwaga!!!
Ja tą masę ucieram tradycyjnie tłuczkiem w makutrze ,bardzo powoli bo lubi się "zważyć".

Bita śmietana
Schłodzoną śmietanę ubić na sztywno z cukrem pudrem i fixami.


Upieczone i wystudzone ciato przekroić na pół.Na jedną część wyłożyć i rozsmarować pół słoiczka dżemu porzeczkowego ,na dżem masę serową.Przykryć drugą częścią ciasta,na którą rozsmarować pozostałą część dżemu,na dżem wyłożyć bitą śmietanę.
posypać startą gorzką czekoladą.

4.Puszysty Sernik z wiaderka


Sernik jest jak pianka, rozpływa się w ustach, gorąco polecam :-)

Przepis na dużą blaszkę około 22x35cm

SKŁADNIKI

CIASTO
-3/4 kostki margaryny lub masła
-4 żółtka-białka odkładamy do masy serowej
-2 łyżeczki proszku do pieczenia
-1 szklanka mąki pszennej tortowej
-3 łyżki cukru

MASA SEROWA

-1 kg sera w wiaderku (ser dobrej jakości polecam Włoszczowa)
-3/4 szkl oliwy z oliwek ( można zastąpić olejem)
-3 budynie śmietankowe po 40g bez cukru
-1 1/2 szkl mleka
-1 cukier waniliowy
-6 żółtek (białka odkładamy)

PIANA

-10 białek (4 z ciasta, 6 z masy )
-1,5 szklanki cukru

Wszystkie składniki na ciasto miksujemy.
Blaszkę smarujemy tłuszczem, nie wysypujemy bułką tartą.
Wykładamy ciasto. Ciasta wychodzi nie dużo, ale smarujemy blaszkę nim cieniutko. Podczas pieczenia podrośnie.

masa serowa

Żółtka ucieramy wraz z cukrem waniliowym , dodajemy ser, następnie budynie, oliwę i na końcu mleko, dokładnie miksujemy.

Piana

Białka miksujemy na sztywno z szczyptą soli, dodajemy 1,5 szkl cukru (można dać troszkę mniej)
Miksujemy do rozpuszczenia cukru,

Pianę dodajemy do masy serowej i dokładnie mieszamy-delikatnie.

Wylewamy na ciasto. Masa serowa jest dość luźna, ale taka ma być :-)

Sernik pieczemy około 45-50 minut w temp 170 stopni.

WAŻNE-SERNIK STYGNIE W PIEKARNIKU, NIE WYCIĄGAMY GO, BO OPADNIE.

Chcesz więcej pomysłów jak zadowolić swoich gości oryginalnymi przepisami? Zostaw pod postem like a z pewnością dodam kilka innych moich pomysłów na Imprezowe Menu dzięki którym zaskoczysz wszystkich:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz