wtorek, 8 października 2019
Lepszego ciasta nigdy nie jadłam... BORÓWKOWIEC
Szukasz sprawdzonego przepisu na pyszne ciasto? Wystarczyło zrobić pierwszy raz to ciasto i już miałam przechlapane:) Podałam je pierwszy raz na imprezie imieninowej i od tamtego czasu robię je na zamówienia po prostu dla wszystkich:) Każdy chodzi z prośbą że w ramach prezentu urodzinowego czy imieninowego chciałby dostać ode mnie blachę tego wspaniałego ciasta:) Sama wypróbuj w domu:) Nie zawiedziesz się:)
Składniki:
Masa kakaowa3/4 szklanki oleju
1/2 szklanki wody
1 szklanka cukru
3 łyżki kakao
Składnki zagotować i ostudzićBiszkopt1 i 1/2 szklanki mąki tortowej
5 jajek
1łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody
1/2 szklanki cukruMasa serowa1/2 kg serka waniliowego
1 kastka masła
6 łyżek cukru pudru
1 fix do bitej śmietanyBita śmietana
1/2 litra śmietany kremówki
łyżka cukru pudru
2 fixy do bitej śmietanyDuży słoik dżemu z borówek lub dwa mniejsze.
Opis:
Ciasto
Białka ubić z cukrem na sztywną pianę dodając stopniowa po jednym żółtku.Miksując nadal wlać zimną masę kakaową,dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia i z sodą.Delikatnie wymieszać i wylać na blachę wyłożoną papierem do pieczenia.
Piec około 45minut(najlepiej sprawdzić ciasto patyczkiem czy już się upiekło.)
Masa serowa
Masło utrzeć z cukrem pudrem na pulchną masę i stopniowo dodawać po łyżce sera.Na koniec dodać fix
Uwaga!!!
Ja tą masę ucieram tradycyjnie tłuczkiem w makutrze ,bardzo powoli bo lubi się "zważyć".
Bita śmietana
Schłodzoną śmietanę ubić na sztywno z cukrem pudrem i fixami.
Upieczone i wystudzone ciasto przekroić na pół.Na jedną część wyłożyć i rozsmarować pół słoiczka dżemu borówkowego ,na dżem masę serową.Przykryć drugą częścią ciasta,na którą rozsmarować pozostałą część dżemu,na dżem wyłożyć bitą śmietanę.
posypać startą gorzką czekoladą
Jeśli przypadł ci do gustu mój przepis zostaw like i obserwuj mojego bloga:)
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz