środa, 9 października 2019

Bardzo prosty przepis na kruche ciasto ze śliwkami i kruszonką

Czy wy też nie możecie się już doczekać sezonu na śliwki węgierki? Uwielbiam te owoce a kiedy jest ich maksymalny wysyp robię z nich dosłownie wszystko do ostatniej śliwki:) Nic nie może się zmarnować. Wrzucę wam tutaj parę pomysłów z tamtego roku na wykorzystanie śliwek węgierek. W tym artykule kruche ciasto ale w innych będą jeszcze dżemy , powidła i śliwkowa nutella także jeśli masz w planach w tym roku wykorzystać ten smaczny owoc zachęcam do obejrzenia wszystkich moich propozycji:)

CIASTO KRUCHE ZE ŚLIWKAMI I KRUSZONKĄ

Składniki:
3 szklanki mąki
4 jajka
3/4 szklanki cukru
3/4 szklanki oleju
3/4 szklanki kwaśnej śmietany
3 łyżeczki proszku do pieczenia
1 cukier wanilinowy

Kruszonka:
3/4 szklanki mąki
1 łyżka mąki ziemniaczanej
1/2 szklanki cukru pudru
1 łyżeczka cukru wanilinowego
80g. Masła
1kg śliwek
1kisiel
Blacha 26x40

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:


1) śliwki umyć,osuszyć,wyjąć pestki. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia.
2) składniki kruszonki wyłożyć do miski i w dłoniach razem rozetrzeć.
3) jajka ubić z cukrem i cukrem wanilinowego. Do ubitych dodać olej, śmietanę i mąkę razem z proszkiem. Miksować na wolnych obrotach.
4) Ciasto wyłożyć do blachy i równo rozsmarować.
5). Do śliwek wsypujemy kisiel, mieszamy i rozkładamy na cieście przecięciem do góry. Posypać kruszonką i wstawić do piekarnika na 40 min w temp. 180 stopni.

Jeśli mój pomysł przypadł ci do gusty zostaw like i obserwuj mojego bloga. Codziennie nowa dawka inspiracji. Zachęcam do obejrzenia innych moich artykułów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz