środa, 9 października 2019

Moja wersja placka po węgiersku...

Tak wiem że nie jest to oryginalny przepis na placek po węgiersku:) Ale trzeba się bawić w kuchni, zmieniać przepisy, eksperymentować a nie robić wszystko według jednego wzoru:) Mnie osobiście smaki w tym przepisie idealnie współgrają i jak tylko rodzina się dowiaduje, że będzie w danym dniu u mnie robione to danie mam przechlapane:) Muszę robić dla wszystkich głodomorów:) Dobrze, że uwielbiam gotować:)

PLACEK PO WĘGIERSKU:

Składniki na placki ziemniaczane:

Ziemniaki
2 jajka
Maka pszenna
Sól

Ziemniaki obrać i zetrzeć, dodać 2 jajka i makę pszenną(zawsze dodaje na oko). Wszystko dokładnie mieszamy. Smażymy wielkości talerza obiadowego.Zresztą każdy robił napewno placki ziemniaczane to mniej więcej wie jaka ma być konsystencja.

Składniki na sos do placków:
0,5kg łopatki wieprzowej lub szynki
1 duza cukinia
2  papryki
3  pomidory
Mały słoiczek przecieru pomidorowego , polecam pudliszki
Pieprz cayene
Kostka wolowa
Kucharek

  Podsmażamy mięso i dodajemy do tego wcześniej pokrojoną cukinię, paprykę i pomidory. Podlać woda i dusić do miękkości. Dodać 4 łyżeczki przecieru pomidorowego, 3 kostki wołowe, kucharka i pieprzu cayenne do smaku. Podgotować jeszcze ok 15 min. Ewentualnie doprawiamy według własnego uznania. Wiadomo każdy ma inne smaki ja np. lubię bardzo pikantne potrawy:)
Placek składamy na pół i polewamy sosem.
Smacznego


Jeśli podobają ci się moje propozycje kulinarne zostaw like i obserwuj mojego bloga:) Zachęcam do obejrzenia innych moich artykułów:)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz