środa, 9 października 2019

Lepszych naleśników nigdy nie jadłaś...


Kto nie lubi naleśników? Nie znam chyba takiej osoby:) Mogłabym je jeść bez przerwy ale szybko by mi się przejadły:) Zawsze zastanawiało mnie jak będą smakować z syropem klonowym? W wielu filmach widzi się, że tam naleśniki czy pancakesy je się tylko z nim. Postanowiłam wysłać męża do sklepu:) Nie sądziłam że to jest takie drogie:D 30 zł za małą buteleczkę po prostu oszalałam :D Ale dziewczyny uważam że naprawdę warto, smak tego syropu po prostu zapewni wam mnóstwa fajerwerków w ustach:) Nigdy nie jadłam naleśników w lepszej formie:)

NALEŚNIKI Z SYROPEM KLONOWYM I OWOCAMI:

Składniki:
2 szklanki mąki pszennej
1 szklanka mleka
1 szklanka wody gazowanej
4 jajka
2 łyżki cukru

Do dużej miski wsypujemy mąkę pszenną, wlewamy do niej mleko i wodę gazowaną, dodajemy jajka i cukier. Wszystko razem dokładnie miksujemy. Jeśli masa jest zbyt gęsta można dodać jeszcze odrobinkę wody gazowanej. Nagrzewamy patelnię i smażymy naleśniki.
Gotowe naleśniki zawijamy, układamy na talerz, ozdabiamy owocami i polewamy grubą warstwą syropu klonowego. Smacznego:)
 Zachęcam do zakupu specjalnej patelni do naleśników, ja swoją kupiłam zaledwie za 10 zł a służy mi już bardzo długo i nic do niej nie przywiera, a co najlepsze można na niej smażyć naleśniki bez dodatku tłuszczu:)

Jeśli mój pomysł przypadł ci do gustu zostaw po sobie like i obserwuj mojego bloga:) Codziennie nowa dawka przepisów oczywiście sprawdzonych przeze mnie:)Zachęcam również do obejrzenia reszty moich artykułów gdzie będę zamieszczać również jak zrobić pyszny domowy dżem z borówek, wiśni czy śliwek węgierek:) Bez dodatków konserwantów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz